Sons of Anarchy forum

fanouškovské forum seriálu

Černí vs bílí

obecná diskuze k seriálu

Černí vs bílí

Příspěvekod Ajvngou » pon 12. pro 2011 14:27:50

Nechtěl jsem, aby tahle zajímavůstka padla na webu pod stůl, tak ji dávám i sem. Pokud jste ještě neviděli první tři díly (čtvrté sezóny), tak rozhodně nečtěte dál, protože byste se dozvěděli jeden velký SPOILER. Ostatní se můžou vesele vrhnout dál…

Jak jste viděli, vypadá to, že Šťává bude nucen spolupracovat s policií, protože ta mu vyhrožuje kvůli jeho původu. Černoch v MC klubu je podle všeho nežádoucí věc. Jak už mi napsal MiD na email:

…a taky tam vzniká trochu paradox – podle pravidel MC klubů se regulérním členem nesmí stát černoch (a žena), proto má Šťáva potenciální problém. Jenže i v tom existují výjimky za zásluhy a navíc ve třetí sérii měli Sons dobré vztahy s černošským klubem, takže tady to Kurtovi trochu hapruje, jestli nevymyslí nějakou solidní kličku která to vysvětlí.

No, zřejmě není jediným člověkem, který se nad tímto faktem pozastavil, a zřejmě i proto vyšel na blogu Kurta Suttera (tvůrce SoA) tento článek:

Zdá se, že jsou nějaké nejasnosti ohledně Šťávova strachu z prozrazení kvůli jeho černému otci. Tohle je v MC klubech jakási rasová realita, které jsme se lehce dotkli v prvních třech sériích SoA. Faktem prostě je, že větší MC kluby mezi svými členy černochy nemají. Existují černošské kluby i bílé (kavkazské, latino, azijské) kluby. Většina z nich žije v míru s ostatními. HA a East Bay Dragons jsou kamarádi už roky a byly inspirací pro Grim Bastards ve třetí sérii. V této řadě řadě se podíváme na tohle pravidlo více do hloubky. Je to jedna z těch podivných, historických bariér, které chceme prozkoumat. Mohu upřímně říct, že žádný z těch kluků, které znám, není rasista. Jenom fungují v rámci struktury, která je postavena na této formě segregace. Pro mě je to velmi fascinující příběh. Důležitost a rozsah tohoto pravidla se liší klub o klubu a v této řadě se podíváme, jak se to řeší u Sons of Anarchy.
Uživatelský avatar
Ajvngou
Administrátor
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. pro 2011 23:01:03
Bydliště: Jihlava

Re: Černí vs bílí

Příspěvekod digishit » pon 12. pro 2011 14:41:03

A nakonec to dopadlo nějak divně! Juice si o tom promluvil s Chibsem a tim to haslo. Jsem zvědavej jestli se k tomu Kurt vrátí i v pátý sezoně, ale přišlo mi to dost nedořešený. Už jen díky tomu, že to kvůli tomu dost brutálně odskákal Miles. Jestli to Juice někomu řekne celý a nebo to upadne do zapomnění.
Uživatelský avatar
digishit
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 09. pro 2011 6:45:01
Bydliště: Praha

Re: Černí vs bílí

Příspěvekod Ajvngou » pon 12. pro 2011 18:59:46

Jo, taky jsem si říkal. Jasná věc, ze který bych asi zrovn taky strach neměl... Mám černýho tátu, na kterýho jsem málem zapomněl... No bože. Podobně to vzal i Chibs.
Uživatelský avatar
Ajvngou
Administrátor
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. pro 2011 23:01:03
Bydliště: Jihlava

Re: Černí vs bílí

Příspěvekod digishit » pon 12. pro 2011 19:49:46

Hlavně tam už bylo od začátku toho problému jasný, že to nakonec skončí tak, že mu někdo řekne, že je to totální kravina a nic se řešit nebude. Tohle byl trochu fail a vlastně to nakonec postrádalo úplně smysl a vůbec to tam (podle mě) nemuselo bejt :?
Uživatelský avatar
digishit
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 09. pro 2011 6:45:01
Bydliště: Praha

Re: Černí vs bílí

Příspěvekod kratas » pon 07. kvě 2012 20:16:45

I mistr tesar (Kurt) se nekdy utne,no...
Uživatelský avatar
kratas
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 12. pro 2011 18:38:40


Zpět na Obecná diskuze k Sons of Anarchy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron