Sons of Anarchy forum
http://soa.ura.cz/forum/

Johnův spis
http://soa.ura.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=119
Stránka 1 z 1
Autor:  kafi [ ned 18. pro 2011 21:56:09 ]
Předmět příspěvku:  Johnův spis

Zdarec, nevíte někdo, kde by se dal přečíst celý ten spis JT, ze kterýho četl Jax? Nebo alespoň, nemáte někdo vypsány všechny ty věty/citáty který v SOA zazní? Díky moc ;)
Autor:  Harley88 [ ned 18. pro 2011 22:45:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

Ty vole, ten spis neexistuje. Ten seriál není dokument-to je jen fikce.
Autor:  Gore [ pon 19. pro 2011 8:41:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

kafi píše:Zdarec, nevíte někdo, kde by se dal přečíst celý ten spis JT, ze kterýho četl Jax? Nebo alespoň, nemáte někdo vypsány všechny ty věty/citáty který v SOA zazní? Díky moc ;)

:shock: :lol: :shock: :lol: :shock: :lol: :shock: :oops: :oops: :oops:
Autor:  kafi [ pon 19. pro 2011 12:06:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

ja vim že neexistuje, ale jako když koukaš na ty dokument o SOA jak to maj všechno vymyšlený tak by být mohl, mě jde v podstatě jen o to třeba co tam čte, tak jestli to někdo nemá vypsaný:)
Autor:  Frisian [ pon 02. dub 2012 9:11:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

To je pouhá rekvizita. Kde mají vytisklou úvodní stranu a pár dalších stran a většinou je záběr směřován na Jaxovu mimiku kde spíše čte a cituje.
Autor:  ricardo03 [ ned 30. zář 2012 17:14:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

Mam to ale iba po anglicky ket to chces daj vedet
Autor:  kafi [ ned 30. zář 2012 18:11:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

ahoj, moc rád... dystak mail mc.kafi@gmail.com díky:)
Autor:  jerrybrno [ sob 01. čer 2013 18:13:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

1/2 Většina z nás nebyla násilné povahy. Všichni jsme měli své problémy s autoritou. Ale nikdo z nás nebyl sociopat. Uvědomili jsme si, že když svůj život vyřadíš ze společenské struktury, vzdáš se i bezpečnosti, kterou společnost poskytuje. Na tom okraji je právní normou krev a střelba, a když jsi člověk, co má své přesvědčení je násilí nevyhnutelné.

1/3 Když svým jednáním mstíme své milované, střetává se osobní spravedlnost se spravedlností společenskou a boží. Stává se z nás soudce, porota i Bůh. S touto volbou přichází děsivá odpovědnost. Někteří se pod tou tíhou zhroutí, jiní tento impulz zneužijí. Skutečný psanec najde rovnováhu mezi horlivostí v srdci a rozumem ve své mysli. Jeho řešením je vždy vyvážená směs moci a práva.

1/4 Emmu Goldmanovou jsem poprvé nečetl v knize. Bylo mi 16 a toulal jsem se kolem nevadské hranice. Ten citát byl červeně napsaný na zdi. Když jsem ta slova viděl, jako by mi je někdo vyrval z hlavy:
„Anarchismus znamená osvobození lidské mysli od nadvlády náboženství. Osvobození lidského těla od nadvlády majetku. Osvobození z okovů a kontroly vládního režimu. Znamená společenský pořádek vycházející z volného sdružování jednotlivců.“
Ta myšlenka byla ryzí, prostá, pravdivá. Inspirovala mě. Zanítila buřičský oheň. Ale nakonec jsem stejně jako Goldmanová, Proudhon a ostatní zjistil, že skutečná svoboda si vyžaduje oběti a bolest. Většina lidí si jen myslí, že chtějí svobodu. Ve skutečnosti touží po společenském pořádku, přísných zákonech, materialismu. Jediná svoboda, kterou člověk vážně chce, je svoboda k pohodlí.

1/6 Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že s věkem moudrost nepřichází. Přináší jen únavu. Nejsem o nic chytřejší, než jsem byl před 30 lety, jen jsem až příliš unavený na žonglování nepravdami a skrývání obav. Mé poklesky neobjevuje sebeuvědomění, ale vyčerpání.

1/7 Uvnitř klubu musela existovat pravda. Naše slovo bylo naší ctí, ale venku šlo jen o klam. Lži byly naší obranou, naším standardem. Pro přežití jste museli ovládat umění křivopřísežnictví. Pravda i lež musely vypadat stejně. Jakmile však toto zvládnete, neví nikdo, co je pravda - v klubu i mimo něj. Hlavně ne vy sami.

1/8 Einstein řekl, že každý inteligentní hlupák dokáže přidat na velikosti, složitosti a násilí, ale až díky dotyku génia a spoustě odvahy se něco může vydat opačným směrem. Uvědomuji si, že můj dotyk génia a má odvaha přicházejí jen v malém a příliš pozdě. A bojím se, že pro Sama Crow žádný opačný směr není.

1/9 Nikdy jsem neudělal vědomé rozhodnutí, že by se z klubu mělo stát to nebo ono. Stalo se mi to před očima. Každá zběsilá událost podnítila následující. A když násilí dosáhlo obřích rozměrů, už jsem klub neviděl. Všechno mělo barvu krve.

...to be cont.
Autor:  Nodzi [ stř 17. črc 2013 7:31:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

dobré čtení
Autor:  jerrybrno [ stř 30. říj 2013 17:23:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

yeees!!!

30/10/2013: kurt sutter ‏@sutterink
I'll BE WRITING JT'S MANUSCRIPT:
THE LIFE AND DEATH OF SAM CROW.
we will release it the day after the final episode of the series.
Autor:  OpieSAMCRO [ čtv 31. říj 2013 2:52:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

jerrybrno píše:yeees!!!

30/10/2013: kurt sutter ‏@sutterink
I'll BE WRITING JT'S MANUSCRIPT:
THE LIFE AND DEATH OF SAM CROW.
we will release it the day after the final episode of the series.


Peckaaa
Autor:  pěkný [ úte 06. čer 2017 13:31:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Johnův spis

Souhlasím s vámi, že je to přirozené;) Zdravím vás
Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC